Nem enyhül a kormány kemény migránsellenes retorikája, pedig már megvédtük déli határainkat a menekültek rohamától. Annak ellenére intenzíven gyűjtik az aláírásokat a betelepítési kvóta ellen a fideszes aktivisták, hogy már hónapokkal ezelőtt kiderült, Magyarországot senki sem kényszeríti menekültek befogadására. A magyar társadalom úgy tűnik vevő az idegenellenes szólamokra, ugyanakkor tény, hogy számos külföldről származó sportoló, művész, médiaszereplő esetében fel sem merül a „menekültezés” lehetősége. Íme tizenkét sikeres magyar, akik részben vagy egészen migránsként kezdték pályafutásukat hazánkban.
Fotó: life.hu
1. Fekete Pákó (alias Lapite Oludayo). Kongadobos, médiabohóc, botrányhős, a mulatós zene fekete gyémántja. Nigériában született, aki 1994-ben ösztöndíjasként érkezett hazánkba. Azóta is itt van, és bár nem igazán érteni mit mond, állítólag magyarul énekli dalait.
2. Onyutha Judit. Magyarországon született ugyan, de hosszú éveket töltött édesapja szülőföldjén Ugandában. Német nyelvtanár, légiutas-kísérő, időjárás- és hírfelelős.
3. Joshi Bharat (Józsi barát). Indiai származású bábművész, sorselemző, a kibeszélő show magyarországi úttörője. 1980 óta él Magyarországon, több filmben és tévésorozatban is szerepelt.
4. Gian Luigi Annoni (egyszerűen Gianni). Ösztöndíjasként érkezett 1994-ben Magyarországra. Friderikusz Sándor műsorában ismerte meg a magyar közönség, azóta a kereskedelmi csatornák állandó szereplője főzős műsoraival.
Fotó: delina.hu
5. Nguyen Thanh Hien. Vietnámi származású magyar énekesnő. Budapesten született, de Sopronba járt iskolába, majd zenei pályafutása érdekében a fővárosba költözött az egész család.
6. Radulovics Bojána. Szabadkán született szerb családban. Számos jugoszláv csapatban játszott, majd Spanyolországba, végül Magyarországra igazolt. A Dunaújváros játékosaként lett világklasszis, már magyar állampolgárként választották meg 2000-ben és 2003-ban a világ legjobb játékosának. Visszavonulása után Dunaújvárosban maradt, ahol az utánpótlás-neveléssel foglalkozik.
7. Dushev - Janics Natasa. Szintén a Vajdaságban született, szerb családban. 1999-től edz Magyarországon, és Szegeden vált belőle igazi világklasszis kajakozó. Olimpiai bajnok is magyar színekben lett.
8. Vasile Miriuta (Miriuta Laci). A romániai Nagybányán született. A Ferencvárosban lett ismert futballista, 2000 és 2003 között kilenc alkalommal volt magyar válogatott. A közönség kedvelte a kissé púpos testtartása és lelkesedése miatt.
9. Alexandria "Allie" Quigley. Az amerikai Illinois államban született, játszott az ottani profi kosárlabda ligában, a WNBA-ben. Miután több évig kosárlabdázott Magyarországon, 2012-ben megkapta az állampolgárságot. Jelenleg Kassán játszik, és tagja a magyar női válogatottnak.
10. Liu Shaolin Sándor. Édesapja kínai, édesanyja magyar. A magyar rövidpályás gyorskorcsolyázás egyik legígéretesebb versenyzője. A váltó tagjaként a Sanghajban rendezett világkupán sporttörténelmet írt, hiszen az 5000 méteres távon aranyérmet szerzett társaival.
Fotó: life.hu
11. Mohamed Aida. Édesapja arab, ő már Budapesten született. Világbajnoki ezüstérmes és Európa-bajnok tőrvívó. A magyar vívósport legendás alakja, akit többek között a Magyar Köztársaság Ezüst Érdemkeresztjével is kitüntettek.
12. Al Ghaoui Hesna. Édesapja szír, édesanyja magyar. Szülei egyetemistaként ismerkedtek meg Debrecenben. Lányuk 16 évesen a Soros Alapítvány ösztöndíjával egy amerikai magániskolában tanult. Egyetemi tanulmányait Budapesten és Tunéziában folytatta. Újságíróként számos szakmai díj tulajdonosa, önálló műsora van a közszolgálati televízióban. A magyaron kívül angolul, franciául és arabul beszél.
Ahogy egy dakota közmondás mondja (Napóleon után szabadon): "Minden indián a tarsolyában hordja a marsallbotot, legyen az dakota, apacs vagy huron."
Frédi és Béni