Szegedi Kattintós

  • Főoldal
  • Orbán Viktor
  • Simicska Lajos
  • Közéleti Ketrecharc
  • Pávatánc
  • Kaja, pia, csajok
  • Poéngyáros
  • Szeged
Stop Orbán! Stop Mészáros!

Stop Orbán! Stop Mészáros!

Folytatja „stoppos kampányát” a kormány abban a reményben, hogy a bizonytalan szavazók jelentős részét sikerül saját táborába terelnie. Azzal ugyanis, hogy Rogán Antal és kommunikációs gépezete Gyurcsány Ferenccel riogatja az embereket, el akarják terelni a figyelmet Orbán Viktor és körének zavaros gazdasági ügyeiről. Ma már ugyanis közhelynek számít Magyarországon az a tény, hogy Mészáros Lőrinc és sok másik oligarcha a Fidesz országlása idején igen erős „kormányzati hátszéllel” jutottak mesés vagyonokhoz. Mindezt csak úgy lehet feledtetni az emberekkel, ha ennél nagyobb bűnökkel vádolják meg azokat, akik a leváltásukra szövetkeznek.

dw_de_1.jpg

Fotó: dw.de

A Fidesz már sokakat akart megállítani 2010 óta tartó regnálása alatt. Már alig emlékszünk rá, de az első ősellenség az államadósság volt, amely ellen kíméletlen harcot hirdetett a miniszterelnök. Ez a csata sajnos már az indulásakor elbukott, így gyorsan másik ellenfél után kellett nézniük Orbán Viktor propagandistáinak. Jött a rezsiharc, majd Soros György és a migránsok, ment az izmozás Brüsszellel, most pedig ott tartunk, hogy Gyurcsány Ferencet és csatlósait kell megfékezni.

Ez is jól jelzi, hogy Orbán Viktor lételeme a harc, mert ha nincs ellenség, akkor az emberek elkezdenek olyan dolgokkal foglalkozni, melyek kellemetlenek lehetnek a kormány számára. Ilyen téma például a korrupció, ami egészen új szintre lépett az utóbbi évtizedben az országban, így egyre fontosabb ütőkártya a politikai ellenzék számára. Amikor már ennyire nyilvánvaló, hogy a legfelsőbb politikai körök közvetlen támogatásával gazdagodnak vállalkozók Magyarországon, akkor már nem elég egyszerűen tagadni a vádakat, hiszen meglehetősen nevetségesen hangozna egy magas rangú kormánytisztviselő szájából azt hallani, hogy az országban nincs rendszerszintű korrupció.

Ilyenkor jönnek azok a kommunikációs trükkök, hogy amikor egy téma túl kellemetlen számunkra, akkor kell egy másik ügyet találni, ami majd elnyomja, de legalábbis csökkenti az előző súlyát. Mivel a korrupció mellett számos kínos ügy került terítékre a Fidesz kormányzása óta, az új témák keresése és felépítése hihetetlen módon felgyorsult az utóbbi években. Mintha egy véget nem érő versenyfutás tanúi lennénk, melyben a propagandisták rendre vissza tudták venni a vezetést az ellenzéktől annak ellenére, hogy kínos témák sorát kellett hatástalanítaniuk.

Azt követően pedig, hogy a főpolgármester és Gyurcsány Ferenc felesége, Dobrev Klára egyaránt elvérzett az előválasztási versengésben, Karácsony Gergelyt egyszerűen lecserélték Márki-Zay Péterre a plakátokon.

Mielőtt megemelnénk a kalapunkat Rogán Antal és csapata előtt, tisztáznunk kell valamit: A kommunikációs területen aratott kormányzati győzelmek nem hoznak semmi kézzel fogható értéket az ország számára, csupán arra jók hogy megváltoztassák a társadalmi diskurzus irányát és dinamikáját. A propaganda pusztán elfedi a valós problémákat, illetve újakat emel be a közbeszédbe, sokszor olyanokat, melyek nem is valósak. Ezért nem látjuk már a sok stop táblától az erdőt, ezért nem képes egy polgár színtisztán külön választani a valós tényeket és a kormány által sulykolt propagandát.

Ez a tény a mostani, Gyurcsány Ferenc gonoszságára felépített kampányban csúcsosodik ki leginkább. A volt miniszterelnök kétségtelenül egy megosztó figura, de a patás ördög visszatérését láttatni abban, ha valamilyen szövetség részvevőjeként ismét a hatalom közelébe ér, finoman szólva is túlzás. Ennek ellenére még az ellenzéki érzelmű választók táborában is hasadást sikerült elérnie az ellenzéki előválasztásra időzített Stop Gyurcsány! Stop Karácsony! kampánynak. Azt követően pedig, hogy a főpolgármester és Gyurcsány Ferenc felesége, Dobrev Klára egyaránt elvérzett az előválasztási versengésben, Karácsony Gergelyt egyszerűen lecserélték Márki-Zay Péterre a plakátokon.

telex_4.jpg

Fotó: telex.hu

Nem lenne sportszerűtlen, ha az ellenzék saját fegyverét fordítaná a kormányzati propaganda hadsereg ellen, hiszen a „Stop!” kampányt is lenyúlta a Fidesz. Nem is akárkitől, egykori fő ellenségüktől, a Szabad Demokraták Szövetségétől. A liberális párt ugyanis nagyrészt az egykori Lop Stop kampányának köszönhetően győzte le a Fideszt 2002-ben, és az MSZP-vel közösen távolította el a hatalomból Orbán Viktort. Adódik egy újabb „stoppos” kampány az ellenzék számára, hiszen ma is sok dolog van, amit meg kéne állítani Magyarországon. Mert, ahogy egy dakota közmondás tartja: „Ha valaki ellopja tőrödet, úgy tudod visszalopni, hogy senki se fog panaszt tenni, hiszen csak a sajátodat szerezted vissza.”

 

198 komment Orbán Viktor Pávatánc Közéleti ketrecharc Tovább
Stop Orbán! Stop Mészáros! Tovább
Facebook Tetszik
0
198 komment

Ajánlott bejegyzések:

  • Mi lehet az ukrán-magyar kémjátszma hátterében? Mi lehet az ukrán-magyar kémjátszma hátterében?
  • Lázár János igyekszik hasznot húzni a Fidesz zavarodottságából Lázár János igyekszik hasznot húzni a Fidesz zavarodottságából
  • Poloskák, kullancsok, zebrák Poloskák, kullancsok, zebrák
  • Olyan zavaros lett az USA irányvonala, hogy még Orbán sem tudja lekövetni azt Olyan zavaros lett az USA irányvonala, hogy még Orbán sem tudja lekövetni azt
  • Így néz ki Trump és Orbán gazdasági semlegessége Így néz ki Trump és Orbán gazdasági semlegessége

A bejegyzés trackback címe:

https://szeka.blog.hu/api/trackback/id/tr2916742726

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Szeretném látni az összes kommentet! (198)
Az utolsó 100 komment:

6.Lenin 2021.11.04. 14:00:35

@Igazamvanvagyigazamvan?:

Most is válságban a világ, mindig abban volt, DE...

Válaszolj már arra kérdésekre, hogy .....
Te kinek adnál kölcsönt, egy részeges hajléktalannak, vagy egy jól menő vállalkozónak?
Miért bukott a ballib oldal 98-ban, és 2010-ben, ha mindent jól csináltak?
Válasz erre 

konrada 2021.11.04. 14:02:57

....persze egyébként lehet - és főleg jogosan lehet - fikázni mé'szarost és társait.
De azért álljunk meg egy pillanatra Béláim:
Ha nincs magyar nagytőkés, akkor kikkel lehet kiépíteni egy olyan jóléti társadalmat, amelyben a bevételek jó részéből itthoni beruházásokon keresztül munkahelyekből, és adóbevételekből nő ki?

Mert egyébként okosan jegyezte meg itt valaki, hogy a magyar GDP több mint a felét olyan külföldi cégek adják, akiknek pont hogy nem fontos a magyar életszínvonal, ezért ha drágulnak a termelési költségek - mert például a fizetések nőnek - akkor gond nélkül tovább mennek, hiszen a haszont is viszik ki magukkal, így nem problémáznak azon, hogy ha nem nő a fizetőképes kereslet, akkor a bevételük sem.

...szóval a mi tőkésosztályunk kicsi is, savanyú is, de végül is a mienk: számonkérhetőek, beágyazódottak, és alapvetően itt versenyképesek csak.
De mégis szükség van rájuk, mert ha arra várunk, hogy a Suez, a Daimler, az RW, stb.. vezetője és tulajdonosai itt költsék el - ide ruházzák be az itt megkeresett hasznukat, akkor arról koldulhatunk...
Válasz erre 

6.Lenin 2021.11.04. 14:03:38

@Igazamvanvagyigazamvan?:

Na azért nem vagy te olyan hülye, persze, hogy 6tök mind1, hogy mennyi az annyi, ha az ország hitelképes, ma már Mo is az, csak ezt elhallgatjátok, ezért nem hülyék vagytok, hanem gazemberek.
Válasz erre 

konrada 2021.11.04. 14:04:40

@Kovacs Nocraft Jozsefne: Te most képes vagy matyival leállni vitatkozni?? Hát tudod, te sem vagy akkor százas!;)))
Válasz erre 

atomic power 1986DucaDuca 2021.11.04. 14:06:40

@Boldeone2:

"- Vagyis ezt az állítást nem tudtad cáfolni , illetve , azt sem hogy a Fidesz - kormány megbüntette a fővárost , a különadókkal ès az állami támogatások visszavágásával. A feladatok maradtak , az állam hozzájárulása csökkent."

Hogy cáfoljam meg, ha nem nézhetek bele a könyvelésbe? Esetleg van erről valami dokumentum, vagy csak politikai lózungok vannak?

"- Vagyis , elismered akkor , hogy oligarcha- rendszer van Magyarországon : " ahol a politikai határozza meg az oligarchákat " - mondod"

Azt is írtam, hogy mindenütt oligarcha rendszer van, csak annyiban tér el a KKE országokétól, hogy itt a politika határozza meg az oligarchát, máshol meg az oligarchák határozzák meg a politikát. Magyarországon volt kísérlet ennek a megfordítására, de elbukott. (Simicska)

"Akkor milyen rendszer ez , demokratikus , vagy inkább egypárt-rezsim ,mutyi- rendszer haveri kapitalizmus !"

Olyan, jelenleg működőképes rendszer, mely többé-kevésbé megfelel a magyarországi társadalmi fejlettségnek, mivel a nyugati típusú liberális demokrácia 2010-ben megbukott.

"-Ezt hívják korrupciónak , a befolyt jövedelem jelentős rèsze offshore cègekhez megy , vagy külföldön fektetik be, egyre nagyobb mèrtèkben"

Nézzük az adatokat!

"- Akkor te is elismered a tènyeket : erkölcstelen ès korrupt hatalommal államunk szemben"

Az nem erkölcstelenség, hogy egy kormány létre akar hozni egy nemzeti tőkés osztályt. Nyugaton erre több évszázad állt rendelkezésre, s ott is a kapcsolatok segítették a folyamatot. Nálunk kimaradt ez az időszak, és jóval rövidebb idő alatt kell megvalósítani. Ha ez nálunk erkölcstelenség, akkor a nyugati kapitalizmus is az erkölcstelenségen alapul.
Válasz erre 

Kovacs Nocraft Jozsefne 2021.11.04. 14:07:36

@atomic power 1986DucaDuca:

Nyugaton sem kisebb a korrupció és a Vetternwitschaft, csak ott jobban be vannak járatva a csatornák, amelyeken eljut a pénz a csókoshoz. Persze időnként bakiznak, főleg a kezdők, így került nyilvánosságra a Stella Kyriakides uniós egészségügyi biztos számlájára került 4 millió euró.

Amiről egyébként a függetlenobjektív média alig tudósított.
Válasz erre 

Kovacs Nocraft Jozsefne 2021.11.04. 14:10:54

@konrada:

Ez a Matyi lenne? Nem hiszem, mert nem fidiótázik, nem trágárkodik. Avagy kigyógyult a Tourette-szindrómából? Alig hiszem.
Válasz erre 

atomic power 1986DucaDuca 2021.11.04. 14:21:29

@Boldeone2:

"- Azt tudod - e, hogy ilyet egy demokrata nem mond! Egy demokráciában mindenkinek van esèlye a győzelemre , ugye?"

Nincs mindenkinek esélye. Ha így lenne, akkor bármelyik párt szóba jöhetne, de ezt komoly ember nem gondolhatja. Ennek semmi köze a demokrata mivoltomhoz!

"Vagy mègsem vagyunk demokratikus ország , mègsem működik a pártok EGYENLŐ politikai versenye???"

A verseny működik, mert ha nem működne, akkor az ellenzék és más pártok el sem indulnának.
Válasz erre 

Igazamvanvagyigazamvan? 2021.11.04. 14:34:29

@6.Lenin: nos, a Világ nem kétpólusú. Én nem hallgatom el, hogy az ország hitelképes, pont azt írtam, hogy hitelt vett fel.
De a feltett kérdéseid alapján kezdek aggódni szellemi leépülésed miatt.
Az, hogy a Világ válságban van, miben változtatná meg azt a tényt, hogy 2008-ban válságban volt, és mindenki leállt a hitelezéssel???
Avagy, hogy a 2008-as válság után a FED kinyitotta a pénzcsapot???
Válasz erre 

Igazamvanvagyigazamvan? 2021.11.04. 14:37:12

@6.Lenin: "Te kinek adnál kölcsönt, egy részeges hajléktalannak, vagy egy jól menő vállalkozónak"

Te jó ég! Komolyan kérdezed, hogy a saját állításomat miért nem kérdôjelezem meg??
Hisz pont azt mondtam, hogy a gdp arányos államadósság csak egy szempont a sok közül!
Kezdesz leépülni. Szeded a Cavintont rendesen?
Válasz erre 

konrada 2021.11.04. 14:37:38

@Kovacs Nocraft Jozsefne: matyi az. Valamikor értelmes ember volt ő is, és annyi megmaradt abból, hogy bizonyos nickjein visszafogja magát, és tudatosan nem trágárkodik.
...de ha megnézed szófordulatait...;)
Válasz erre 

Igazamvanvagyigazamvan? 2021.11.04. 14:38:55

@atomic power 1986DucaDuca: "Vagy mègsem vagyunk demokratikus ország , mègsem működik a pártok EGYENLŐ politikai versenye???"

A verseny működik, mert ha nem működne, akkor az ellenzék és más pártok el sem indulnának"

Diszlexiás vagy? Pedig kiemelte nagy betűkkel, egyenlő versenyről érdeklődik.
Válasz erre 

6.Lenin 2021.11.04. 14:44:30

@Igazamvanvagyigazamvan?:

Te kevered a dolgokat, aztán engem hibáztatsz? Miért nem a kérdésekre válaszolsz? Ne hablatyolj nekem itt.
Válaszold meg egyenesen a kérdéseimet. Kinek adnál kölcsönt, és mi történt 98-ban, és 2010-ben, miért is buktak a ballib kormányok, ha mindent jól csináltak.
Válasz erre 

Igazamvanvagyigazamvan? 2021.11.04. 14:48:58

@atomic power 1986DucaDuca: "Volt viszont egy különösen érdekes újdonság a célok között, aminek teljesítése drámai fordulatot kívánna a magyar gazdaságtól: Orbán azt akarja, hogy

A MAGYAR CÉGEK LEGALÁBB ANNYI PROFITOT TERMELJENEK KÜLFÖLDÖN ÉS HOZZANAK HAZA, MINT AMENNYIT A KÜLFÖLDI CÉGEK MEGTERMELNEK ÉS KIVISZNEK MAGYARORSZÁGRÓL"

Namost nyereséget termelni csak úgy lehet, ha beruházol. Azaz, külföldre kell vinni a pénzt, hogy ott működjön.
Ahhoz, hogy a magyar cégek utólérjék az itt nyereséget termelő külföldi cégeket, olyan összeget kéne befektetni idehaza, ami az itteni cégvagyon kb 1/3-a. Tehát, nem igazán van miből beruházni itt is, ott is.
Válasz erre 

6.Lenin 2021.11.04. 14:49:30

@Igazamvanvagyigazamvan?:

B+ te mindenkit hülyének nézel? hitelt vett fel, és hitelképes az két különböző dolog, igen ezeket kevered , mert gondolod, hogy mindenki beveszi.
A világ, ha nem lenne egy állandó válságban, akkor nem lenne fejlődés sem.
Mi a faszért foglalkozol te ilyen kérdésekkel? Kergess inkább lepkéket, igaz most ez elég macerás lenne neked.
Válasz erre 

atomic power 1986DucaDuca 2021.11.04. 14:50:11

@Kovacs Nocraft Jozsefne:

"Nyugaton sem kisebb a korrupció......."

A nyugat janus arcú ebben is, mint sok kérdésben!
Válasz erre 

Igazamvanvagyigazamvan? 2021.11.04. 14:54:45

@6.Lenin: hogy kinek adnék kölcsõnt, az sok mindentől függ. Ezek egyike lehet az adósság kontra gdp.
Te tényleg idióta vagy? Az USA magasabb állománnyal tartozik, mint mi, mégis, 1,25%-on kap hitelt. Mert bíznak a befektetők a visszafizetésben. Magyarország 2,25%-on tud hitelhez jutni, holott adósságszintje csak 60%-a az USA-nak.
Tehát, az államadósság szintje nem az egyetlen kritérium, amint cáfoltam ezzel a példával.
De, kèrdésedre a válaszom: ha felvállalom a rizikót a nagyobb megtérülés reményében, akkor inkább Románia-Magyarország-USA
Ha biztosra megyek, akkor USA
Válasz erre 

Igazamvanvagyigazamvan? 2021.11.04. 14:58:10

@6.Lenin: idióta, a Világ nincs állandó válságban. Az a te agyad.
A Világ( nagy V, mert csak egy van belőle) válságok periodikus ismétlődésében van. Összességében fejlôdik, tehát konjunktúra van, idônkénti visszaesésekkel.
Válasz erre 

Igazamvanvagyigazamvan? 2021.11.04. 15:00:20

@6.Lenin: szalmabábok ellen harcolsz. Sosem mondtam, hogy a hitel rossz. Azt mondtam, hogy a gdp arányos államadósság egy fajta hitelképességi mutató.
Válasz erre 

konrada 2021.11.04. 15:04:22

@Igazamvanvagyigazamvan?: Na ja. Persze hogy USA, ez természetes, mert a világ többi része is $-ban hitelez, ők meg ha a $ fogyni kezd, nyomtatnak még hozzá, m,i meg hiába kezdenénk forintot nyomtatni, azt hinnék, hogy matrica.!;))
Válasz erre 

Igazamvanvagyigazamvan? 2021.11.04. 15:04:31

@6.Lenin: a ballib kormányok azért buktak, amiért a fidesz 2002-ben. Az emberek nem látják át a gazdaság történéseit.
A saját érzelmeik alapján döntenek. A fidesz, azaz Orbán első négy évének gazdasági tevékenysége messze jobb volt, mint bármelyik kormányé a II. Világháború óta.
Mégis a maszop győzött....
Válasz erre 

Igazamvanvagyigazamvan? 2021.11.04. 15:05:07

@konrada: pontosan ezt írtam én is korábban.
Válasz erre 

atomic power 1986DucaDuca 2021.11.04. 15:05:34

@Igazamvanvagyigazamvan?:

"Diszlexiás vagy? Pedig kiemelte nagy betűkkel, egyenlő versenyről érdeklődik."

Verseny van, mindenkire egyformán érvényes versenyszabályokkal. Ha nem így lenne, akkor annak más nevet kellene adni!
Válasz erre 

6.Lenin 2021.11.04. 15:09:19

@Igazamvanvagyigazamvan?:

Szerintem még azt sem érted, amit te írsz. Végeredménybe te azokat mondogatod amit én is ,de másként.
Az időnként visszaesés az nem az állandó válság?
Én nem azt írtam, hogy csőd, vagy összeomlás, mert azok mást jelentenek természetesen. Te úgy használsz fogalmakat, hogy nem vagy tisztában a jelentésükkel. A periódikus is azt jelentené, hogy minden kedden bukik, mint Orbán. Az állandó meg azt, hogy egyszer fent, máskor meg lent, de nem minden kedden.
Válasz erre 

Igazamvanvagyigazamvan? 2021.11.04. 15:09:21

@atomic power 1986DucaDuca: ja, ha a szabályok mindenkire érvényesek, akkor jó.
Addig a dombig futunk. ÉN kerékpáron megyek!
Válasz erre 

Igazamvanvagyigazamvan? 2021.11.04. 15:11:40

@6.Lenin: Venezuela 2017-ben 27%- os gdp arányos államadósságot produkált. A lejáró, 150 milliárd dolláros hiteleit mégse tudta visszafizetni. Az infláció hamarosan 800 %-os lett...
Szóval, a gdp arányos adósság mond bármit is?
Válasz erre 

Boldeone2 2021.11.04. 15:13:22

@atomic power 1986DucaDuca:

Hogy cáfoljam meg, ha nem nézhetek bele a könyvelésbe? Esetleg van erről valami dokumentum, vagy csak politikai lózungok vannakk?"

ttps://vedjukmegbudapestet.hu/kormanyzati-megszoritasok/

Ráadásul a budapestiek többsège is úgy gondolja , hogy a Karácsony - kormány vitában Karácsonynak van igaza.

"Azt is írtam, hogy mindenütt oligarcha rendszer van, csak annyiban tér el a KKE országokétól, hogy itt a politika határozza meg az oligarchát, máshol meg az oligarchák határozzák meg a politikát"

- Ne viccelj már , hol van Nyugat - Euróban oligarcha - rendszer ? Leginkább sehol. Hol van olyan , hogy a kormányfő családtagjai milliárdos állami megbízásokat akvirálnak? Sehol.

Olyan, jelenleg működőképes rendszer, mely többé-kevésbé megfelel a magyarországi társadalmi fejlettségnek, mivel a nyugati típusú liberális demokrácia 2010-ben megbukott"

- Tehát , akkor elismered hogy nincs Magyarországon demokrácia ès kevèsbè fejlett a magyar társadalom ? Nem liberalis demokrácia elve nem lètezik. Minden modern demokracia a felvilágosodás ès a klasszikus liberalizmus elveire èpül. Illiberális demokrácia = oximoron

Az nem erkölcstelenség, hogy egy kormány létre akar hozni egy nemzeti tőkés osztályt"

- Dehogynem erkölcstelensèg! A kormánynak nulla forintja van , amit kezel az az emberek pènze, nemzeti tőkèsosztályt mesterségesen csak úgy lehet lètrehozni, ha el elvesznek a több többsègtől!

Nyugaton erre több évszázad állt rendelkezésre, s ott is a kapcsolatok segítették a folyamatot. Nálunk kimaradt ez az időszak, és jóval rövidebb idő alatt kell megvalósítani. Ha ez nálunk erkölcstelenség, akkor a nyugati kapitalizmus is az erkölcstelenségen alapul."

- A legtöbb vállalkozás nyugaton a szabadpiaci versenyben fejlődött nagyra : Bill Gates, Elon Musk , vagy Zuckerberg a sájat tehetsègük okán lettek milliárdosok ,nem az államból, kockázatmentesen , mint Lölő és társai
Válasz erre 

Kurt úrfi teutonordikus vezértroll · https://hatodiklenin.blog.hu/ 2021.11.04. 15:13:59

@6.Lenin: Miért bukott a fidesz 2002-ben ha olyan jól csinálta?
Válasz erre 

Igazamvanvagyigazamvan? 2021.11.04. 15:14:15

@6.Lenin: "Az időnként visszaesés az nem az állandó válság"

Hú, vazze, NEM!

Korrekciónak hívják.
Ha te tíz év alatt, minden évben megduplázod a jövedelmed, majd a 11. évben csak feleannyit viszel haza, aztán megint duplázod évente, szerinted válságban vagy???
Ne igyál gyógyszerre.
Válasz erre 

Boldeone2 2021.11.04. 15:21:08

@atomic power 1986DucaDuca: Nincs mindenkinek esélye. Ha így lenne, akkor bármelyik párt szóba jöhetne, de ezt komoly ember nem gondolhatja."

- Egy demokráciaban MINDEN pártnak van esèlye, egyik kvázi pártállami rezsimben csak az állampártnak, amely a tarsadalmat " leuralja "

A verseny működik, mert ha nem működne, akkor az ellenzék és más pártok el sem indulnának."

- Hatalmas butaság ! Egy verseny nem attól működik, mert elindulnak a pártok ! Elindulnak Erdogán és Punyin ellen is , hanem attól , hogy egyenlőek a politikai verseny feltèteli
Magyarorszagon nincs egyenlő politikai verseny : kormány mögött az államhatalom vègrehajtószervei , milliárdjai , meg a fidesz egypárti rendszerét megalapozó jogrend
Válasz erre 

6.Lenin 2021.11.04. 15:22:36

@Kurt úrfi teutonordikus vezértroll:

Mert csaltak a szocik-láncszavazás+ kibuktatták MIÉP-et, nehogy legyen koalíciós lehetőség a Fidesznek.
De az én verzióm az, hogy Orbán hitt abban, hogy elég jót tenni az embereknek, de nem számolt a komcsikkal, nekik mind1, hogy, ha valaki jót tesz velük, akkor is utálják a tehetségesebbet, még ha ők is beledöglenek. Lásd a jelenlegi helyzetet.

Nem olyan bonyolult egy nem elvakult embernek.
Válasz erre 

6.Lenin 2021.11.04. 15:24:55

@Igazamvanvagyigazamvan?:

Korrekció akkor, ha a hibát helyrehozod. Amikor jól megy akkor nem szükséges a korrekció, hogy rosszabbul menjen, bár rólad ezt is el tudom képzelni, hogy akkor is korrekciót hajtsz végre, ha jól megy, szétbaszod a céged.
Válasz erre 

6.Lenin 2021.11.04. 15:30:19

@Igazamvanvagyigazamvan?:

Na a példád jó, csak kár, hogy nem érted. Nem volt hitelképes az ország, arra se volt lehetősége, maga termelje meg, ez lett a vége,

Ezért használják a ballibsik csak ezt az egy mutatót, mert át szeretnék verni a tájékozatlanokat.
Mit nem értesz ezen?
Ezért írtam, hogy vagy tudatosan hazudsz, vagy nem is tudod miről beszélsz, vagyis hülye vagy hozzá. De könyörgöm döntsd már el végre, hogy melyik is vagy. Vagy én írjam le?
Válasz erre 

konrada 2021.11.04. 15:30:55

@Boldeone2: Nem szívesen zavarlak össze, de megteszem.
A felsoroltak mindegyike egy 300 milliós piacon tudott felnőni, azaz ha csak azonos vásárlóerővel számolnánk, 30x annyi potenciális hazai vásárlójuk volt, mint egy magyar vállalkozásnak.
...miközben az üzlet beindításához közel azonos költségre volt szükség.

...nem véletlen, hogy USA béli multikat sorolsz, nem finn, szlovák, görög multikat, mert ezekben az országokban egyszerűen túl kicsi a piac, hogy onnan hasonló kinőjön.
Válasz erre 

Boldeone2 2021.11.04. 15:33:27

@atomic power 1986DucaDuca: Nyugaton sem kisebb a korrupció......."
A nyugat janus arcú ebben is, mint sok kérdésben!"

Rengeteg korrupciós világrangsor van , de a legfejlettebb nyugati liberális demokráciák mindenhol a legjobb helyen állnak , azoknak legkisebb a korrupció , a kelet- európai , balkáni országok pedig rossz helyen
Ezenkívül , ha megkèrdezik az átlag dánt, hollandot , vagy finnt , akkor nem fogja azt mondani ,hogy az országa korrupt ,haveri kapitalizmus ..
Az átlag román, magyar, orosz, bolgár meg szinte mind úgy érzi , hogy a haverok kapitalista rendszerèben èlnek
Te elismerted ,hogy " oligarcha rendszert van " vagyis azt is elismerted, hogy az állam elvesz pènzt,lehetősègeket, tulajdont
másoktól , vagyis erkölcstelenül ès igazságtalanul jár el, a többsèg èrdekeivel ellentétesen
Válasz erre 

Boldeone2 2021.11.04. 15:37:08

@konrada: Gondolom látod hogy mekkora a magyar IT cègek nemzetközi impactja mondjuk Èsztországhoz kèpest
Ki lehet emelkedni egy kis piacról is , tehetsèggel
Lölő - egy víz - gáz szerelő - soha nem lesz nemzetközi multi , csak a torz piaci versenyben tud èrvènyesülni!
Válasz erre 

Boldeone2 2021.11.04. 15:43:08

A " Bolt " pl egy 5 milliárd dollár èrtèkű , Èsztországban indított , mára nemzetközivè vált startup...
Lölő viszont soha nem fog semmit innoválni , max az adófizetői milliárdok megszerzèsèt " innoválja"
Válasz erre 

6.Lenin 2021.11.04. 15:43:23

@konrada:

Áldott jó szíved van, ezt irigylem a DucaDuca-nál is, olyan türelmesek vagytok a tök seggfejekhez. Én annyival találkoztam sajnos az életben,hogy valamiért az én szívem kicsit megkeményedett velük szembe.
Válasz erre 

6.Lenin 2021.11.04. 15:44:38

@Boldeone2:

Franciaországban-a bor hazájában- vettek szőlőbirtokot, szerintem nem semmi.
Válasz erre 

Nzoltan 2021.11.04. 15:50:55

@Boldeone2: Visszanemtérítendőre a te vállalkozásod is pályázhatott.
Válasz erre 

Igazamvanvagyigazamvan? 2021.11.04. 15:54:01

@6.Lenin: a korrekció ismert fogalom a tőzsdén. Az, hogy te nem ismered, nem az én hibám. Tanulni, tanulni, tanulni. Neked ezt nem sikerült ellopni.
Válasz erre 

Igazamvanvagyigazamvan? 2021.11.04. 15:55:53

@6.Lenin: "Ezért használják a ballibsik csak ezt az egy mutatót, mert át szeretnék verni a tájékozatlanokat"

Az álladósságot a gdp százalékában a fideszes atomic powder hozza fel. Ballibsi lenne?
Válasz erre 

Igazamvanvagyigazamvan? 2021.11.04. 15:58:23

@6.Lenin: "Korrekció

Hosszabb idejű egyirányú árfolyammozgást követően kialakuló, rövidebb idejű, ellentétes irányú árfolyammozgás"
Válasz erre 

Igazamvanvagyigazamvan? 2021.11.04. 15:59:35

@6.Lenin: www.equilor.hu/alapfogalmak/

Hogy tudd, miről beszélsz...
Válasz erre 

6.Lenin 2021.11.04. 16:04:59

@Igazamvanvagyigazamvan?:

Ezt mondtam én is, jól megy a céged, csinálsz egy korrekciót, és szétbaszod. A lehető legellentétesebben. Ha jól csináltad akkor már az Isten se állítja talpra a céged többé.
Válasz erre 

Igazamvanvagyigazamvan? 2021.11.04. 16:06:26

@6.Lenin: "nem azt írtam, hogy csőd, vagy összeomlás, mert azok mást jelentenek természetesen. Te úgy használsz fogalmakat, hogy nem vagy tisztában a jelentésükkel. A periódikus is azt jelentené, hogy minden kedden bukik, mint Orbán. Az állandó meg azt, hogy egyszer fent, máskor meg lent, de nem minden kedden"

Xsak most olvastam...az a baj, hogy alapfogalmakkal nem vagy tisztában.
Periodikus, trend, irány, növekedés...
Válasz erre 

atomic power 1986DucaDuca 2021.11.04. 16:09:09

@Boldeone2:

"Az elmúlt már 11èvben kaptunk vagy 45 milliárd euró nettó forrast , a nemzetközi kamat közel nulla, az EU szórta a pènzt ès 10 európai konjunktúra volt , nekünk pedig azt sikerült elèrni, hogy Románia utolèrt bennünket .."

2010-2020 között az ország nettó uniós támogatása kb. 12.400 milliárd Ft.

Kiadási oldal:

Az IMF-EU hitelkeret 2008-2009-2010-ben elköltött része 2700 milliárd Ft.
.
A lakosság devizaadósságának forintosítása 2010 után 2.608 milliárd Ft.

Az állam külső devizaadósságának csökkentése 2010 után az önfinanszírozási program keretében 2.934 milliárd Ft.
PPP beruházásokból fakadó terhek: 2.853 milliárd Ft
Önkormányzatok adósságkonszolidációja: 1.344,4 milliárd Ft
MÁV, BKV, Malév, kórházak adósságkonszolidációja: 310 milliárd Ft
Déli határ védelme: 600 milliárd Ft

Összesen: 13350 milliárd Ft
Válasz erre 

6.Lenin 2021.11.04. 16:09:27

@Igazamvanvagyigazamvan?:

Ezt nem vitatom, de nyilván ott is azért csinálnak korrekciót, mert az árfolyam ingadozik felfelé, és lefelé. Vagyis " válságban" van. Mint a farkam, egyszer fent,ritkán lent. Nem szoktam korrigálni, elvégzi önállóan külső hatásokra.
Válasz erre 

Igazamvanvagyigazamvan? 2021.11.04. 16:11:32

@6.Lenin: "https://hitelintezetiszemle.mnb.hu › ...PDF

Kollektív amnézia – válságok és emlékük* - Magyar Nemzeti Bank

kapcsán a periodikusan visszatérő pénzügyi krízisekről írt"

No nézd már! Az MNB periodikusan visszatérő krízisekről írt!
Matolcsy, hát hagyod ezt? Lenin megmondta, ilyen nincs!
Válasz erre 

6.Lenin 2021.11.04. 16:14:10

@Igazamvanvagyigazamvan?:

Pl a szomszéd kutyája is periodikusan tüzelni szokott, csak szegény el van zárva a lehetőségétől, hogy ezt kiélje.
Válasz erre 

atomic power 1986DucaDuca 2021.11.04. 16:14:23

@Boldeone2:

"Magyarorszagon nincs egyenlő politikai verseny : kormány mögött az államhatalom vègrehajtószervei , milliárdjai ,......." Mivel a kormány a végrehajtó hatalom!

"meg a fidesz egypárti rendszerét megalapozó jogrend"

Ninc ilyen jogrend, de van kétharmados parlamenti többség! A kettő nem ugyanaz!
Válasz erre 

Boldeone2 2021.11.04. 16:20:24

@atomic power 1986DucaDuca: Ninc ilyen jogrend, de van kétharmados parlamenti többség! A kettő nem ugyanaz"

Dehogy nincs ! A Fidesz az egypárti hatalmat megalapozó jogrendet , választási törvènyeket hozott. Az összes közjogi " mèltóság " Orbán hű pártkatonája, stb , Mèdiatanács, kuktúr - ès mèdia-gleichschaltung, stb ..
Válasz erre 

6.Lenin 2021.11.04. 16:23:54

@Igazamvanvagyigazamvan?:

már megint keverd a dolgokat. Én az állandóan válságban lévő gazdaságokról írtam, vagyis a periodikusan visszatérő krízisekről, de itt csak a rossz irányú változást említik, hiszen a krízis azt jelentené. De a siker is lehet periodikusan visszatérő jelenség.

A múltkor egy hétig mulattam mert rendkívüli krízist voltam kénytelen átélni, nyertem 46 milliót a kártyán, azóta is szenved a család ettől a krízistől.
Válasz erre 

Boldeone2 2021.11.04. 16:30:56

@atomic power 1986DucaDuca: 2010-2020 között az ország nettó uniós támogatása kb. 12.400 milliárd Ft.
Kiadási oldal:
Az IMF-EU hitelkeret 2008-2009-2010-ben elköltött része 2700 milliárd Ft."

Ezt a kamu hazugságot sokadjára sütöd el: az egyik hitel ! tehát vissza kellett fizetni , a másik pedig EU támogatás vagyis vissza nem tèrítendő pènz

Az állam külső devizaadósságának csökkentése 2010 után az önfinanszírozási program keretében 2.934 milliárd Ft."

Hagyjuk már ezt bullshit marhaságot ! A magyar állam kb semmit nem tudott volna visszafizetni a deviza államadósságból, max újra váltani, ha nem èrkezik èvi 3-4-5 milliard euró nettó deviza forrás az EU- ból
A külkermèrlegünk majdnem negatív , gatya a helyzet a külső források nèlkül

De , egyáltalan , hogy releváns most ez az eddigi vitához ? Sehogyan sem !
Kezdesz hülyèbe átmenni !
Úgy viselkedsz mint a Deák Dani , jól megfizetett Fidesz - troll
Válasz erre 

Igazamvanvagyigazamvan? 2021.11.04. 16:42:37

@6.Lenin: magyarázkodsz. Államadósságról, annak szintjéről, hitelképességről beszéltünk.
A farkad nem téma, lényegtelen.
Válasz erre 

Boldeone2 2021.11.04. 16:45:10

A külker és fizetèsi mèrleg is , kisebb - nagyobb oszcillációkkal- romlik kb 2016- óta
A tőkemerlegben :
A tőkemérleg egyenlege 507,8 millió eurót tett ki, 2021 júniusban amihez a Európai Uniótól érkezett tőkeátutalások 475,5 millió euróval járultak hozzá, vagyis meglehetősen erősen EU- függők vagyunk
Ha az EU nem lenne mint tőkeforras, akkor összeroppanna a magyar modell, az ország finanszírozhatatlanná válna , vagy mega hitelek kellenènek egyre drágábban ...
Válasz erre 

Igazamvanvagyigazamvan? 2021.11.04. 16:45:22

@6.Lenin: "válság negatív változás, bonyolult, nehéz és instabil helyzet egy folyamat során . Bizonyos esetekben hiányosságokra és / vagy hiányosságokra utal.

A válság szó a latin válságból származik, amely a görög κρίσις-ből származik"

Ha a család szenved a krízistől, akkor te buktál a kártyán.
Ne menj mélyebbre.
Válasz erre 

Igazamvanvagyigazamvan? 2021.11.04. 16:46:39

@6.Lenin: tehát te kevered a fogalmakat, mert fogalmatlan vagy.
Válasz erre 

6.Lenin 2021.11.04. 16:51:54

@Igazamvanvagyigazamvan?:

Természetes, hogy nem téma, de jelezni akartam, hogy részemről ezt az értelmetlen magyarázkodási versenyt meguntam.
Ja, és nem az államadósság,hitelképesség volt a valódi téma, hanem a szándék, a másik félrevezetésének a szándéka, legalább is én ezt vettem ki belőle. Mert csak kiragadott részekről írtál, nem az összefüggésekről. Így meg az nem vita, hanem szarkavarás. Az meg nem érdekel túlságosan.
Válasz erre 

atomic power 1986DucaDuca 2021.11.04. 17:05:15

@Boldeone2:

"Az összes közjogi " mèltóság " Orbán hű pártkatonája"

Ha ez így lenne, akkor a Kúria nem dobta volna vissza az egyik népszavazási kérdést. Vagy például a bíró tanács nem érvénytelenített volna több ezer határon túli voksot az országgyűlési választásokon, egy mandátumtól éppen megfosztva a Fideszt, és odaadva azt a Jobbiknak.
Válasz erre 

Igazamvanvagyigazamvan? 2021.11.04. 17:18:31

@6.Lenin: nem egészen. Össze-vissza beszéltél, és te hoztál föl oda nem illő dolgokat. Az még rendben, hogy beleszólsz az Atomic powerrel való vitába, de hogy aztán még alapfogalmak ismerete nélkül oszd az észt, az fölösleges.
Pláne, hogy még tōlem kérsz magyarázatot egy példára, amivel Atomicot homályosítom fel.
Válasz erre 

tiltsál ki te gyökér 2021.11.04. 17:19:25

@Boldeone2:
"A Fidesz az egypárti hatalmat megalapozó jogrendet , választási törvènyeket hozott. Az összes közjogi " mèltóság " Orbán hű pártkatonája, stb , Mèdiatanács, kuktúr - ès mèdia-gleichschaltung, stb .."

Jaja.- Mind emlékszünk arra, hogy előtte ellenzéki embereket tettek mindenhova....
Válasz erre 

tiltsál ki te gyökér 2021.11.04. 17:20:09

@Igazamvanvagyigazamvan?:
"Össze-vissza beszéltél, és te hoztál föl oda nem illő dolgokat"
Na, nő a gdp ha sok banánt eszel?
Válasz erre 

Igazamvanvagyigazamvan? 2021.11.04. 17:20:19

@6.Lenin: "te mindenkit hülyének nézel? hitelt vett fel, és hitelképes az két különböző dolog, igen ezeket kevered , mert gondolod, hogy mindenki beveszi.
A világ, ha nem lenne egy állandó válságban, akkor nem lenne fejlődés se"

Mindenkit nem. De aki ilyet leír, azt sajnos igen.
Válasz erre 

Kovacs Nocraft Jozsefne 2021.11.04. 17:21:33

@atomic power 1986DucaDuca:

Másfelől még a nagyondemokrata USA-ban is az a szokás, hogy hatalomváltáskor lecserélik a fő tisztségviselőket és "közjogi méltóságokat", amennyiben ehhez az új elnök pártjának megvan a többsége.
Válasz erre 

Igazamvanvagyigazamvan? 2021.11.04. 17:22:18

@tiltsál ki te gyökér: látod, ebben igazad van. Kivéve az MNB elnök, 2016-ig Járai volt, az Alkotmánybíróság, a legfőbb ügyész, stb. akik nem válthatóak le az új ciklussal.
Válasz erre 

atomic power 1986DucaDuca 2021.11.04. 17:27:33

@Boldeone2:

"Ezt a kamu hazugságot sokadjára sütöd el: az egyik hitel ! tehát vissza kellett fizetni , a másik pedig EU támogatás vagyis vissza nem tèrítendő pènz"

Gratulálok a megállapításért! Csakhogy ezt mindenki tudja! Az viszont nem mindegy, hogy ki költötte el azt a 2700 milliárdot, és kinek kellett visszafizetni! Melyik kormány teljesítményét rontotta?

"Hagyjuk már ezt bullshit marhaságot ! A magyar állam kb semmit nem tudott volna visszafizetni a deviza államadósságból, max újra váltani, ha nem èrkezik èvi 3-4-5 milliard euró nettó deviza forrás az EU- ból"

Gratulálok ezért is! Melyik kormány okozta a nagy deviza államadósságot, és melyik kormánynak kellett ezt csökkenteni? Az uniós pénzeknek nem ez lett volna a rendeltetése! Ennyivel is versenyhátrányba kerültünk a "bezzeg Romániával" szemben! Melyik kormány teljesítményét rontotta: ugye, nem a románét?
Válasz erre 

atomic power 1986DucaDuca 2021.11.04. 17:33:52

@atomic power 1986DucaDuca:

"Magyarorszagon nincs egyenlő politikai verseny : kormány mögött az államhatalom vègrehajtószervei , milliárdjai ,......."

Ellenzék mögött a szélsőliberális EU parlament, a megvezetett brüsszeli Bizottság, a pézügyi furkósbot, a mainstream nyugati média, az NGO-k, a facebook, twitter.
Válasz erre 

atomic power 1986DucaDuca 2021.11.04. 17:34:39

@Boldeone2:

"Magyarorszagon nincs egyenlő politikai verseny : kormány mögött az államhatalom vègrehajtószervei , milliárdjai ,......."

Ellenzék mögött a szélsőliberális EU parlament, a megvezetett brüsszeli Bizottság, a pézügyi furkósbot, a mainstream nyugati média, az NGO-k, a facebook, twitter.
Válasz erre 

Sancho12 2021.11.04. 17:44:09

@atomic power 1986DucaDuca: Ellenzék mögött a szélsőliberális EU parlament, a megvezetett brüsszeli Bizottság, a pézügyi furkósbot, a mainstream nyugati média, az NGO-k, a facebook, twitter.
És ezt komolyan is gondolod,ha igen akkor nagy a gond nálad!!!
Válasz erre 

BiG74 Bodri 2021.11.04. 17:46:28

@Sancho12:
És mögöttünk áll a Hahota !
Vagy ez csak visszhang?
Válasz erre 

eßemfaßom meg áll 2021.11.04. 17:56:33

@Igazamvanvagyigazamvan?: "hazudsz, az államadósság 2008-ban 70% volt, 2011-ben 80%" azt ugye még te is tudod, hogy a 2010-es választások nem 2008-ban voltak?
Válasz erre 

eßemfaßom meg áll 2021.11.04. 18:02:48

@Igazamvanvagyigazamvan?: "Az emberek nem látják át a gazdaság történéseit." Azért ezen nem nagyon van mit nem átlátni. www.vg.hu/vilaggazdasag-magyar-gazdasag/2009/03/dontes-kerdese-az-allamcsod
Válasz erre 

atomic power 1986DucaDuca 2021.11.04. 18:57:28

@Boldeone2:

"Lölő - egy víz - gáz szerelő - soha nem lesz nemzetközi multi , csak a torz piaci versenyben tud èrvènyesülni!"

Várjuk ki a végét!

"Barna Zsolt aktívan részt vesz a cégcsoport stratégiai céljainak kialakításában és azok megvalósításának irányításában, valamint vállalatirányítási- és külföldi akvizíciókban szerzett tapasztalatait kamatoztatva tervezi és irányítja a Mészáros Csoport nemzetközi piacon történő terjeszkedését."

alfahir.hu/2020/08/31/barna_zsolt_magyar_bankholding_zrt_meszaros_csoport_gazdasag

"A MINTEGY 300 CÉGET TÖMÖRÍTŐ MÉSZÁROS CSOPORT A HATÉKONY, FENNTARTHATÓ MEGOLDÁSOKRA TÖREKSZIK A MAGYAR GAZDASÁG TÍZ ÁGAZATÁBAN. EZÉRT KIEMELTEN FONTOSNAK TARTJA A LEGÚJABB MEGOLDÁSOK, TECHNOLÓGIÁK ALKALMAZÁSÁT."

telex.hu/gazdasag/2021/10/14/meszaros-csoport-csr-hungary-dij

www.origo.hu/gazdasag/20211014-dij-meszaros-csoport-gazdasag.html
Válasz erre 

CSOKKI MÁLNA 2021.11.04. 19:24:21

Stop Biden, stop Kamula..

azonnali.hu/cikk/20211103_sulyos-bajba-kerult-joe-biden-virginia-kormanyzoi-szeket-is-elbuktak-a-demokratak

:)
Válasz erre 

Boldeone2 2021.11.04. 19:29:56

@atomic power 1986DucaDuca: Gratulálok a megállapításért! Csakhogy ezt mindenki tudja! Az viszont nem mindegy, hogy ki költötte el azt a 2700 milliárdot, és kinek kellett visszafizetni! Melyik kormány teljesítményét rontotta?"

Ez egy kèszenlèti hitel volt , amibe most is belecsúszhatna az ország , ha egy valódi ,nagy ciklikus gazdasági világválság jönne , ès befagynának a nemzetközi hitelpiacok, ès EU-tagság sem lenne, ahonnan mèg mindig jönnek az euro milliárdok
Ma már nincs annyira kedvező helyzetben az ország : az elmúlt 4 èvben romlott a fizetèsi mèrleg , csak az EU források , tőkebefektetèsek tartják egy többè-kevèsbè elfogadható pluszban a fizetèsi mèrlegünket . 2016- ig volt javuló trend

Melyik kormány okozta a nagy deviza államadósságot, és melyik kormánynak kellett ezt csökkenteni? Az uniós pénzeknek nem ez lett volna a rendeltetése! Ennyivel is versenyhátrányba kerültünk a "bezzeg Romániával" szemben! Melyik kormány teljesítményét rontotta: ugye, nem a románét?"

Ezt is elmagyaráztam már százszor neked : Magyarország egy jelentős államadósságot örökölt, ès ezt cipeli a rendszerváltás óta.
Soha , a 1990- 2009 között nem volt pozitív fizetèsi mèrleg , az mindig 7-9 %- os mínuszban volt , ami azt eredmènyezte ,hogy az állam mindig jelentős hitelekre szorult
Kb 2009-2010 -től kezdtek jobban jönni az EU források ès a világválság után nulla közelébe mentek a nemzetközi kamatlábak is( előtte 3-4 % volt időszakokban )
Ez mentette meg az országot a csődtől, elindulásban a EU+ IMF hitel , a beinduló nemzetközi konjunktúra , ès Orbán bevezetett egy 3000 milliárdos megszorító csomagot
De , ha nincs a kedvező nemzetközi környezet , amit felsoroltam, akkor ugyanúgy fejreállt volna az Orbán- kormány is!
Kb 2010- ig kènyszerpályan mozgott az ország , mert mindig éves 7-9%- os fizetèsi mèrleg hiány volt, az első Orbán- kormány alatt is , vagyis folyamatosan kellett az extra hitelbevonás.
Ráadásul, a ballib kormányok 40%- os közszfèra béremelésre kaptak mandátumot , ami jogos volt , de a kèsőbbiekben nem volt finanszírozható

A lènyeg : amíg be nem indult az EU tagságunk , addig csak vegetált az ország : örökölt adósság , rossz fizetèsimèrleg , rossz tőkemérleg - sok lehetőség nem volt akkoriban

Amit ma látunk , azt 99%- ban az EU tagság kibontakozó előnyeinek köszönhetjük : a külső befektetők felpörgettèk a termelèst ( Mercedes és más nagy cégek is 2009- után kezdetek termelni, az EU szubvenciók átforgattak a tőkemèrleget , a nagybefektetők pedig a kereskedmi mérleget - így tudott az ország kimászni az örök fiz. mèrleghianyos országok sorából ès az adóssagspirálból!
Mègegyszer mondom : nem Orbán , hanem az EU húzta ki az országot a gödörből!
Válasz erre 

Boldeone2 2021.11.04. 19:33:50

@atomic power 1986DucaDuca: Ennyivel is versenyhátrányba kerültünk a "bezzeg Romániával" szemben! Melyik kormány teljesítményét rontotta: ugye, nem a románét?"

...ès akkor 10 èv konjuktúra után - azt mondod hogy az Orbán - kormány különleges teljsítmènyt nyújtott- oda kellett volna vágni a románoknak , ahol mindig kormányváltás\instabil kormány van... Ehelyett a románok vágtak oda nekünk ..:)
Meg a többi V3...ha a bèreket nèzzük...
Válasz erre 

Boldeone2 2021.11.04. 19:39:19

@atomic power 1986DucaDuca: Ellenzék mögött a szélsőliberális EU parlament"

Ki kell hogy ábrándítsalak ! Ezt az összetètelű EU parlamantet az európai polgárok választották ...Valójában az Orbán - kormány a szèljobb populista , nem ők " szèlsőlib" lsd : a Nèppart , kb a mèrsèkelt jobb\ konzi oldal . Na, onnan is kiszekálták Orbánt ..
Maradtak Le Penèk, Salvini - a Putyin fizette , EU- bomlasztó kvázi faszista pártok ...
Válasz erre 

MAXVAL bircaman közirtó 2021.11.04. 20:47:49

Halvány lótetű!
Válasz erre 

CSOKKI MÁLNA 2021.11.04. 21:31:36

@Boldeone2:

Egy érdekes cikk 2006-ból:

infostart.hu/gazdasag/2006/07/03/financial-times-a-magyar-a-legsebezhetobb-gazdasag-54964

" A Financial Times szerint nincs Európában sebezhetőbb gazdaság a magyarnál, mivel mind a folyó fizetési mérleg, mind az államháztartás hiánya 10 százalékhoz közelít, az adóemelések pedig lassíthatják a gazdasági növekedést.

A londoni üzleti napilap szerint az Európai Unió számára az a legfontosabb, hogy Magyarország gondjai mennyire helyi jellegűek, illetve mennyire bizonyulhatnak járványosnak."

Szerencsére a net nem felejt..:)
Válasz erre 

atomic power 1986DucaDuca 2021.11.04. 22:08:36

@Boldeone2:

„Ez egy kèszenlèti hitel volt , amibe most is belecsúszhatna az ország , ha egy valódi ,nagy ciklikus gazdasági világválság jönne , ès befagynának a nemzetközi hitelpiacok, ès EU-tagság sem lenne, ahonnan mèg mindig jönnek az euro milliárdok’

Volt azért itt más probléma is, nem csak befagyott pénzpiacok. Az ország sebezhetőségét a 2002-es kormányváltás után folyamatosan növelték. Magyarország az eladósodást generáló fiskális politikát folytatott, amely az ország kockázati megítélésének romlásához vezetett. Ez az országkockázati és forintfelárak relatív emelkedését eredményezte, és ez a finanszírozási költségeket magas szinten stabilizálta. A 10 éves forintfelárak a 2001-2002-es 2 % körüli szintről 2004-re 3-4 % közé emelkedtek, ami a válság idejére 6 %-ra ugrott fel.
2002-2007 között, de különösen a 2006-2007-es években a magánszektor devizaadóssága nagyon megugrott, miközben a devizatartalék stagnált, sőt kissé csökkent. Az ország devizakitettségének növekedését a deviza tartalékképzés - különösen ebben a két évben - nem követte le. A devizatartaléknak pedig fedezetet kellett volna biztosítania az eredetileg hosszú lejáratú papírok éven belül esedékes részére és a fizetési mérleg deficitjére is. Az ország rövid távú külső finanszírozási igénye jelentősen meghaladta a devizatartalékok nagyságát.

Amit nem tett meg az akkori vezetés: devizahitelezés megdrágítása, a forint kamatkülönbözet csökkentése, az ország devizatartalékának arányos emelése, kockázatkezelési rendszerek szigorúbb előírása.

„Ezt is elmagyaráztam már százszor neked : Magyarország egy jelentős államadósságot örökölt, ès ezt cipeli a rendszerváltás óta.”

Nem szükséges magyarázni, mert mindenki tudja!

„Soha , a 1990- 2009 között nem volt pozitív fizetèsi mèrleg , az mindig 7-9 %- os mínuszban volt , ami azt eredmènyezte ,hogy az állam mindig jelentős hitelekre szorult”

1998-2002 között mégis tudtak olyan gazdaságpolitikát folytatni, ami nem növelte a GDP arányos államadósságot!

„De , ha nincs a kedvező nemzetközi környezet , amit felsoroltam, akkor ugyanúgy fejreállt volna az Orbán- kormány is!”

Nem hiszem! A legnagyobb probléma az volt, hogy 2002 után a kormányok felhagytak a korábbi sikeres gazdaságpolitikával. Ezt az is bizonyítja, hogy ekkor szakadtunk le a visegrádi országoktól. Ha folytatódik töretlenül a gazdaság korábbi fejlesztése, akkor ennyire súlyos helyzetbe nem kerültünk volna.

„Ki kell hogy ábrándítsalak ! Ezt az összetètelű EU parlamantet az európai polgárok választották ...”

Ezt nem vontam kétségbe. Szegények jó agymosáson mentek keresztül a fősodratú médiák által.

„Valójában az Orbán - kormány a szèljobb populista” – azaz a politikai elittel szemben az átlagember érdekeit tartja szem előtt.

„Maradtak Le Penèk, Salvini - a Putyin fizette , EU- bomlasztó kvázi faszista pártok” ...akik szintén az átlagemberek érdekeit tartják szem előtt.
Válasz erre 

Igazamvanvagyigazamvan? 2021.11.04. 23:49:31

@eßemfaßom meg áll: el is olvastad, vagy csak a címe miatt linkelted be???
Válasz erre 

Igazamvanvagyigazamvan? 2021.11.04. 23:51:11

@eßemfaßom meg áll: azt ugye te is tudod, hogy a válság 2008-ban volt? Ami minden országot érintett? Pont úgy nem ildomos azzal számolni, mint most a Covid időszakkal.
Válasz erre 

Igazamvanvagyigazamvan? 2021.11.04. 23:51:55

@tiltsál ki te gyökér: igen, nő, te gyári idióta!
Válasz erre 

Igazamvanvagyigazamvan? 2021.11.04. 23:54:57

@atomic power 1986DucaDuca: "emelkedését eredményezte, és ez a finanszírozási költségeket magas szinten stabilizálta. A 10 éves forintfelárak a 2001-2002-es 2 % körüli szintről 2004-re 3-4 % közé emelkedtek, ami a válság idejére 6 %-ra ugrott fel"

Igaz. Ez a terület mind az MNB hatásköre. Járai volt, aki magasan tartotta az alapkamatot, ezzel lassítva a gazdaságot, rontva a forintot, drágítva a hitelhez jutást, generálva a devizában eladósodást.
Válasz erre 

Igazamvanvagyigazamvan? 2021.11.05. 00:00:14

@atomic power 1986DucaDuca: "Nem hiszem! A legnagyobb probléma az volt, hogy 2002 után a kormányok felhagytak a korábbi sikeres gazdaságpolitikával. Ezt az is bizonyítja, hogy ekkor szakadtunk le a visegrádi országoktól. Ha folytatódik töretlenül a gazdaság korábbi fejlesztése, akkor ennyire súlyos helyzetbe nem kerültünk volna"

Pontosan. Köszönhető Járainak.
A vállalatok devizában adósodtak el, a bankok swap üzleteléssel foglalkoztak, úgy adtak svájci frank hitelt, hogy hitelben vették fel ők is az összeget. Azaz, amikor a pénzügyi válság beütött, a bankoknál is jelentkezett a frank árfolyamfelára, amit továbbhárítottak.
Válasz erre 

Igazamvanvagyigazamvan? 2021.11.05. 00:07:07

@eßemfaßom meg áll: "adósságpályánk ugyanakkor mégsem nevezhető fenntarthatónak, mert arra kell készülnünk, hogy tőkehiányos, ezért magas reálkamat-feltételek jellemzik a következő években a pénzpiacokat. A gazdasági növekedési potenciálunk is igen alacsony, ilyen feltételekkel viszont csak jelentős elsődleges államháztartási többlettel érhető el, hogy ne növekedjen a GDP-arányos adósság. Ilyen helyzetben felelőtlenség arra készülni, hogy a külső feltételek javulnak, inkább azt kell tudatosítani a befektetőkben, hogy a legrosszabbra is fel vagyunk készülve – tette hozzá"

Csak annyiban tévedett, hogy nem vette figyelembe, hogy a válságot a FED hogyan fogja kezelni. Azt sem, hogy az EU önteni fogja a támogatást Magyarországra.
Így aztán a piaci hitelhez jutás olcsóbb lett, 2012 után nyertesei is voltunk, míg a gdp ùgy nôtt, hogy semmit nem kellett tennünk érte.
Válasz erre 

Igazamvanvagyigazamvan? 2021.11.05. 00:24:00

@atomic power 1986DucaDuca: sőt, ha emlékszel, a fideszes vezetésű városok voltak a leginkább devizában eladósodva. Mindez a fidesz csapdája volt, okosan összehangolva.
Így tényleg nehéz volt növelni a gazdaságot, az államadósságot pedig csökkenteni.
Válasz erre 

Igazamvanvagyigazamvan? 2021.11.05. 00:34:44

@eßemfaßom meg áll: "2011 őszén az eurózónában egyre nagyobb volt a félelem attól, hogy a görög gazdaság összeomlik, egy ilyen helyzetben pedig megint azok az országok kerültek bajba, amelyek amúgy is sérülékenyebbek voltak, így jártunk mi is. Előbb másfél hónap alatt 271-ről 295 forintra ugrott az euró ára, majd novemberben 316,23 lett a történelmi mélypont. Matolcsy György nemzetgazdasági miniszer ekkor bejelentette, hogy a kormány mégis tárgyalni fog az IMF-fel, és ez elég volt arra, hogy 305-ig visszaküldje az árfolyamot.

Aztán másfél héttel később ez az erősödés semmivé vált, amikor a Moody’s bóvli kategóriába sorolta át a magyar gazdaságot"
Válasz erre 

Igazamvanvagyigazamvan? 2021.11.05. 00:36:37

@atomic power 1986DucaDuca: "2011 őszén az eurózónában egyre nagyobb volt a félelem attól, hogy a görög gazdaság összeomlik, egy ilyen helyzetben pedig megint azok az országok kerültek bajba, amelyek amúgy is sérülékenyebbek voltak, így jártunk mi is. Előbb másfél hónap alatt 271-ről 295 forintra ugrott az euró ára, majd novemberben 316,23 lett a történelmi mélypont. Matolcsy György nemzetgazdasági miniszer ekkor bejelentette, hogy a kormány mégis tárgyalni fog az IMF-fel, és ez elég volt arra, hogy 305-ig visszaküldje az árfolyamot.

Aztán másfél héttel később ez az erősödés semmivé vált, amikor a Moody’s bóvli kategóriába sorolta át a magyar gazdaságot"

Tudod, mennyi volt az euro a gyurcsányi érában?
Válasz erre 

atomic power 1986DucaDuca 2021.11.05. 09:58:46

@Igazamvanvagyigazamvan?:

„Járai volt, aki magasan tartotta az alapkamatot, ezzel lassítva a gazdaságot, rontva a forintot, drágítva a hitelhez jutást, generálva a devizában eladósodást.”

Nem J. Zs. rontotta a forintot. A forint túl erős volt 2003 elején, ezért a kormány szükségesnek tartotta az ingadozási sáv eltolását. J. Zs. ezt ellenezte. Végül a kormány álláspontja győzött. A monetáris tanács ellenkezését azzal törték le, hogy megígérték cserébe a költségvetés rendbehozatalát. Az ingadozási sáv eltolása vezetett a forint mesterséges leértékeléséhez. Mivel a sáveltolás után a befektetők elárasztották forinttal a piacokat, a jegybanknak azonnal kamatot kellett emelnie, amit még további rendkívüli kamatemelések követtek. A költségvetést az ígéretek ellenére három pénzügyminiszter sem tudta rendbe tenni, emiatt tovább folytatódott a konfliktus a jegybank és a pénzügyminisztérium között.

A túlköltekező gazdaságpolitika, magas államadósságot eredményezett, ami megdrágította a forinthiteleket, amit az inflációs hatás tovább fokozott. Mindez a gazdaság szereplőit a devizahitelek felé terelte. Az elhibázott gazdaságpolitikát a kormány a devizahitelekkel akarta ellensúlyozni. Azzal érveltek, hogy a devizahitelek kvázi kompenzálják a megszorítások miatt visszaesett fogyasztást.

A MNB 2004. júniusi stabilitási jelentésében azt írták, hogy "a devizahitelek árfolyamváltozásából fakadó kockázatokkal általában nincsenek tisztában az emberek, pedig nem kicsi az esélye annak, hogy a törlesztő részletek emelkedni fognak". 2006 áprilisában azt írta az MNB a jelentésében
hogy a „pénzügyi közvetítőrendszerben lévő legnagyobb veszélyforrást a rohamos devizaeladósodás jelenti”, és több javaslatot megfogalmazott a hitelek teljes tiltásától, a fedezetlen hitelezés adóztatásán és a tőkekövetelmények emelésén át a hitelintézeti szektor „erkölcsi meggyőzéséig” és a kockázatok intenzívebb kommunikációjáig.
A PSZÁF szintén többször figyelmeztetett a deviza eladósodás veszélyeire bár kevésbé erőteljesen, mint az MNB.

Ne akarjuk már J. Zs-ra kenni a kormányzás hibáit. Amikor Gy. F. azt mondta, hogy elk…….tuk, akkor nem a jegybankelnökre gondolt.
Válasz erre 

CSOKKI MÁLNA 2021.11.05. 10:32:25

@atomic power 1986DucaDuca:

Egy olyan exportorientált gazdaságnak, mint a magyar nem kifejezetten jó a túl erős forint.
Válasz erre 

atomic power 1986DucaDuca 2021.11.05. 11:46:53

@CSOKKI MÁLNA:

"Egy olyan exportorientált gazdaságnak, mint a magyar nem kifejezetten jó a túl erős forint."

Sok nagy gdp-t termelő válalatnak versenyelőny a gyenge forint. De voltak időszakok, amikor a pénzügyi szakemberek az erős forintot jobban prferálták.
Válasz erre 

Szaréliusz Incelus 2021.11.05. 11:53:10

@eßemfaßom meg áll: sztem te meg egy kivakarodzótt, műveletlen koszos proli vagy!
Válasz erre 

MAXVAL bircaman közirtó 2021.11.05. 12:42:39

Idegenben nehezebb a szarás.
Válasz erre 

Igazamvanvagyigazamvan? 2021.11.05. 15:58:35

@atomic power 1986DucaDuca: Járait többször le akarták váltani, csak abban a szabályozási környezetben ezt nem lehetett. A kamatokat ő tartotta magasan, nem a kormány. Indoklásként az export támogatását hozta fel. Az MNB feladata a forint árfolyam, a kamatok és a tartalék biztosítása. A monetáris tanácsnak tagja volt Járai is. Az ő akarata ellen nem tudott volna a kormány sáveltolást játszani, ráadásul , amikor kihirdették, a forint bezuhant, majd ismét erősödött.
Válasz erre 

eßemfaßom meg áll 2021.11.06. 09:38:18

@Szaréliusz Incelus: ezért már tökre megérte előszedni egy fickanicket
Válasz erre 

eßemfaßom meg áll 2021.11.06. 09:43:58

@Igazamvanvagyigazamvan?: elolvastam
Válasz erre 

eßemfaßom meg áll 2021.11.06. 09:46:15

@Igazamvanvagyigazamvan?: Aha szóval 2008-2010 közötti mélyrepüléstől (aminek gyönyörűen megágyazott az elkúrtuknemkicsithanemnagyon korszak) tekintsünk el. Ügyes...
Válasz erre 

MAXVAL bircaman közirtó 2021.11.06. 14:16:39

Stop FING!
Válasz erre 
Mégsem
Mégsem

Megjegyzés:
Facebook

Hirdetés

Tipp-Adás a nyerő podcast!

bloghu_premium_selection_badge.png

 

szeka_logo_01-01.PNG

Ha támogatna...

Amennyiben nem tud leszokni a SZEKA Blogról, támogassa adományával!

 

Szegedi Kattintós

Szegedi és közéleti témájú blogbejegyzések gyűjteménye.

Ahol szeretnek bennünket

726e6b42-b0a7-4224-9b66-7b6bb0a61336.jpg

 

A hírek forrása

hirlogo.jpg

Top 5

  1. Itt van Simicska lopós plakátjainak 14 újabb változata
  2. Öt időzített bomba, melyek mindegyike szétvetheti a Fideszt
  3. A szakadék széléről rántotta vissza Orbánt saját frakciója
  4. Öt fideszes trükk, melyeket rendesen benyeltünk
  5. Hagyjuk, hogy Gajus Scheltema nevessen a végén!

Keresés

Reklám

Élő, online nyelvórák

Pánikkapcsoló
switch-on.png switch-on.png

süti beállítások módosítása
Dashboard