Mindenki szolgál valamilyen urat Magyarországon, legalábbis ez a kép kezd kirajzolódni a politikai közbeszéd főbb üzenetiből. Az úgynevezett politikai elit tagjai önmagukat hiteltelenítik, ha a csicskázással próbálják ellehetetleníteni ellenfeleiket, hiszen a csicskázásra csicskázás a válasz, így belemegyünk egy véget nem érő csicskaspirálba, amiből aztán nincs kiszállás sem a kormánypártiak, sem az ellenzékek számára. Az eldurvuló kampányban talán észre sem veszi a kormányfő, hogy az általa elindított csicskázós vádaskodás már elsősorban róla, és régi barátjáról, Simicska Lajosról szól.
Fotó: index.hu
Megbukott az az ősi dakota bölcsesség, mely szerint csicska a csicskának nem vájja ki a szemét. Nos, ami a napokban csicskázás címszó alatt a Parlament falai között folyt, ékes bizonyítéka annak, hogy sok van mi csodálatos, de a csicskáztatásnál nincs semmi csodálatosabb. Orbán Viktor már hetekkel ezelőtt azzal igyekezett lepattintani magáról a Jobbik vádjait, hogy egy oligarcha csicskapártja ne akarjon igazságot tenni a közügyekben. Azzal vádolta meg az ellenzéki pártot, hogy szerinte Simicska Lajos fújja a passzátszelet az ellenzéki párt háza táján.
Arra persze nem sok szót vesztegetett a miniszterelnök, hogy korábban Simicska Lajos korábban az ő vitorlájukba fújta azt a bizonyos szelet, és bár összeveszett az oligarchával, ettől még nem veszítette el csicska jellegét. Orbán nehezen viseli azt a korrupciós plakátkampányt, melyet a Jobbik indított a milliárdos vállalkozó cégének hirdetési felületein, így a nemzetközi helyzet tovább fokozódott a parlamenti adok-kapokban. Orbán ismét elővette a csicskázós vádakat, mire a Jobbik visszacsicskázott.
Vona Gábor, jobbikvezér egyből három csicskáztatót is csatasorba állított, akiket Orbán szolgált és szolgál. Mivel Soros-ösztöndíjas volt, így a most közellenségként aprított Soros György volt az első csicskatartója a jelenlegi miniszterelnöknek még a 80-as évek végén. Aztán jött a volt katona- és kollégiumi szobatárs Simicska Lajos, aki a Fidesz háttérembereként úgymond marionettfiguraként rángatta Orbánt a 90-es években és a 2000-es évek elején. Aztán az új kedvenc, az egykori koronaőr, pomádéfrizurás kommunikációs főmachinátor Habony Árpád lépett színre, miután Orbán Simicskával is összerúgta a port.
A most benyújtott civiltörvény is azt sugallja, hogy Orbán szerint külföldi pénzemberek és kormányok csicskái azok a szervezetek, melyek rendszeresen bírálják a kormány munkáját.
Tény, hogy Habony igen erős ember lehet a Fideszen belül, noha sem pártfunkciója, sem a kormányban vagy minisztériumban betöltött hivatalos posztja nincs. Pénze és befolyása azonban elég jelentős, ráadásul ő irányítja a kormány lakájmédiájának jelentős részét. Nem véletlen, hogy bár Orbán Viktor egyszer azt mondta, róla, hogy ilyen nevű ember nincs az állami fizetési listán, mégis főgonoszként ott bambul a Jobbik korrupciós plakátjain. Habony rendkívül megosztó személyiség a Fideszen belül is, hiszen életmódja finoman szólva sem tükrözi a kereszténynemzeti értékrendeket, Orbán mégis ragaszkodik hozzá.
Ettől persze még nem lesz a miniszterelnök csicskáztatója, a Jobbik éles támadása a tarajos kommunikációs guru személye ellen sok mindent elárul arról, hol van az Orbán-rezsim egyik érzékeny pontja. Az ugyanis jól látszik, hogy Orbán Viktor csak ideig-óráig engedi, hogy valaki hozzá mérhető befolyással legyen a dolgok menetére, (ezért szakított Simicskával is) így ha Habony tényleg akkora császár a Fideszen belül, jobb, ha felkészül arra, hogy bármikor kegyvesztetté válhat a miniszterelnöknél.
Fotó: nepszava.hu
Orbán Viktor világképe amúgy is csicskaalapú, hiszen nem csak a Jobbikot nevezi idegen erők kiszolgálójának, hanem a baloldali és liberális ellenzéket is. Őket olykor burkoltan, néha pedig nyíltan azzal vádolja, hogy a nyugati érdekeket szolgálnak, illetve Soros György bérencei. A most benyújtott civiltörvény is azt sugallja, hogy Orbán szerint külföldi pénzemberek és kormányok csicskái azok a szervezetek, melyek rendszeresen bírálják a kormány munkáját. Az meg sem fordul a fejében, hogy vannak olyan emberek, akik a saját véleményüket vállalják még akkor is, ha pénz helyett börtön a jutalmuk érte. Ahogy egy dakota közmondás tartja: „Mindenki magából indul ki.”