A Németh Szilárd által vizionált Soros-maffia azért adható el még mindig a Fidesz rajongótáborában, mert nem látható, és nem érzékelhető. Örök igazság ugyanis, hogy a látható ellenség megismerhető, sőt, akár meg is szerethető, ám ami láthatatlan és érzékelhetetlen marad,az akkorára fújható, amekkorára csak akarják. A háttérhatalom lényege éppen az, hogy annyira a háttérben marad, hogy elő sem bújik a barlangjából.
Fotó: 168ora.hu
Úgy képzeljük el a Soros György által pénzelt és irányított ellenzéki sajtót, mint a barlangja legmélyére húzódó mackót, amely néha brummog a sötétben, ezért lehet elhinni, hogy a barlang lakója. Minek félnénk egy ilyen állattól, ha nem állna mögötte egy nagy nemzetközi összeesküvés, melyet egy ismert, magyar származású amerikai mágnás irányít? Németh Szilárd tehát jogosan hadakozik egy barlangja mélyére húzódott medvével, amelyik olykor nyög egyet, hogy mindenki számára világos legyen a jelenléte. Ha tényleg ilyen szánalmas mackó lenne, akkor a szabad magyar sajtó ellen nem kéne harcot hirdetnie a kormánynak, és a Fidesz alelnökének nem kéne Soros György láncos kutyája (illetve medvéje) miatt állandóan riogatnia a magyar népet. A még szabad magyar sajtó elleni végső kormányzati roham tétje tehát az, hogy sikerül-e teljesen leszámolni egy sunyi, háttérben ármánykodó erővel, amely a magyar kormányt támadja, és amelynek a párttal, a néppel egy az útja. Hihetetlenül tiszta áthallások az 50-es évekből. Tudjuk, Németh Szilárd nagyszerű propagandista lett volna a legsötétebb sztálinista időkben, de most is megállja a helyét.
Olykor belebonyolódik a mondandójába, nehezen találja az összefüggéseket, de marcona kinézetével és favágó stílusával kompenzálja ezeket a hiányosságokat.
Ő most azonban itt van, és keményen dolgozik azon, hogy hiteltelenítse azokat a médiamunkásokat, akik csúnyákat mondanak Orbán Viktorról és kormányáról. A képlet egyszerű, akár Mészáros Lőrinc meggazdagodása: A jövő tavaszi választásokon egymással veszekedő Soros-bérenc pártocskák próbálnak majd szembeszállni a nemzet javát szolgáló kormányzati erőkkel, és mivel az ellenzéki médiumok vagy meg lesznek félemlítve, vagy megbélyegzik őket, akár a külföldről pénzelt civil szervezeteket, esetleg felvásárolják őket, hogy engedelmes lakáj módjára a kormányzati propaganda gépezetet szolgálják, a Soros-terv dugába dől, így pártunk és kormányunk továbbra is társadalmunk meghatározó vezető ereje marad.
Az egészben az a félelmetes, hogy a Fidesz lényegében kiterítette a kártyáit nyolc hónappal a választások előtt, és ez hihetetlen nagy előny lehetne az ellenzék számára. Ez ugyanis egyszerre vakmerőség, nagyképűség, illetve az ellenfél lenézése. Világos ugyanis, hogy a kormánypárt a migrációs veszélyre, a Soros-maffia elleni harcra, illetve a vélt vagy valós gazdasági sikerekre építi a kampányát. Célja az lesz, hogy relativizálja az ellenzék erejét, minden kritikus civilt és médiumot Soros György fizetett ügynökeként mutasson be, és a lehető legkisebb teret engedje a kormányzati korrupció bemutatásának. Lényegében alsó tagozatosok számára is könnyen elsajátítható tananyag, így nem csoda, ha Németh Szilárd személyesíti meg ezt a küldetést. Ő olykor belebonyolódik a mondandójába, nehezen találja az összefüggéseket, de marcona kinézetével és favágó stílusával kompenzálja ezeket a hiányosságokat. Lényegében Németh Szilárd testesíti meg most a Fidesz fő irányvonalát. Nem számít, hogy mondandójának alig van kapcsolata a valósággal, ha kellő erő, elszántság, és persze pénz van mögötte, célba fog érni az üzenete.
Fotó: index.hu
Ő a nép egyszerű fia, aki nem Goethe-idézetekkel fogja megindokolni az álláspontját, hanem ráförmed mindazokra, akik szeretnék ok-okozati viszonyban felépíteni az érveléseket. Az értelmiségi handabanda ellen még Kósa Lajos makogása sem igazán hatásos, a helikopterezése óta belső emigrációban dolgozó Rogán Antalt pedig nagyszerűen helyettesíti a mellékállásban a birkózószövetséget irányító Németh. Sikerének receptje egyszerű: nem kérdez vissza a főnökeinél, és nem válaszol azoknak, akik őt kérdezik. Áll, mint a cövek, nem rendíti meg a világ összetettsége, az ellentmondások kavalkádja. Árad belőle az erő és a magabiztosság, épp olyan, amilyennek a Fidesz szeretné önmagát láttatni. Ahogy egy dakota közmondás tartja: „Mindig a leggorombább kinézetű harcos lovagoljon elöl, mert ha a törzs könyvtárosát látja meg elsőnek, görcsös nevetésben tör ki az ellenség.”