Külső szemlélő számára követhetetlen, ám a történet szereplői közül sem lát mindenki tisztán a kormányzati struktúra átalakításával kapcsolatban. A hatalom csúcsán néhány ember dönti el, hogy kik maradhatnak a felszínen, kiket „kényszernyugdíjaznak”, és ki az, akire megadják a kilövési engedélyt a kormányzó párton belül. Sokan úgy gondolják, hogy csak idő kérdése, hogy Rogán Antal ebbe az utóbbi csoportba tagozódjon be, ám van másik forgatókönyv is. Az egész felfordulásnak ugyanis akár nyertese is lehet a kétes ügyiből kikecmeregni próbáló propagandaminiszter.
Fotó: civilhetes.hu
Nem tudni, hogy Rogán Antalnak mennyi köze volt két ismert alvilági figura lekapcsolásához, ám valószínűleg nem túl boldog attól, hogy a Vizoviczki László és Portik Tamás ügyében zajló bírósági eljárás éppen a kormányzati ciklus közepére esik. Most lehetne ugyanis jól helyezkedni, kikaparni a gesztenyét vagy mások szemét saját hatalma további növelése érdekében. A budapesti alvilág két figurája azonban nem kíméli a volt belvárosi polgármestert, így Juhász Péter feljelentései után két másik ügyben is magyarázkodni kényszerül.
Rogán ugyan próbálja lepattintani magáról azokat a vádakat, melyek szerint kenőpénzeket fogadott volna el kétes alakoktól, ám ismerve azt az életvitelt, mellyel talán csak barátja, Habony Árpád tud vetekedni, (és ami nehezen passzintható össze a vagyonnyilatkozataival) eléggé megalapozottnak látszik a gyanú, hogy a képviselői és polgármesteri fizetésén túl volt egyéb bevétele is. Rogán a másodgenerációs fideszesek egyik meghatározó figurájaként a hatalmat nem szégyelli, sőt olykor fő kormányzati ellenlábasát, Lázár Jánost lepipálva kérkedik is vele.
Adódik a feltételezés, hogy Orbán Viktor közvetlen környezetéből Rogán lehet az első (és talán utolsó) figura, akit a miniszterelnök kénytelen lesz beáldozni az ellenzéki pártok és a közhangulat nyomására. Valószínűleg meg is tette volna ezt már, ha a Fideszen belül nem lenne alapvetés az a tétel, mely szerint a gyengeség jele, ha egy megtámadott kormánypárti politikust külső nyomásra a háttérbe szorítanak. Kétségtelen, hogy mostanában Rogánt kevesebbet szerepeltetik, Lázár János viszont csütörtökönként órákig fürdik a népszerűségben a Kormányinfónak nevezett kamuparádén.
Fotó: MTI
Mégse tegyünk le arról, hogy Rogán (Tetőterasz) Antal lesz a befutó a Lázárral folytatott versenyfutásban. Egyelőre ugyanis nem tudni, hogy Lázár bukik vagy nyer a kormányzati átalakításon, neki pedig mennyi vesztesége lesz abból, hogy a kínos ügyek miatt kénytelen „alámerülni” egy időre. Az, hogy most kimarad a könyöklésből, akár a hasznára is lehet, hiszen a 2018-as választások közeledtével nőni fog a propagandaminisztérium súlya a kormányzaton belül. Az is mellette szól, hogy őt Habony Árpád köti Orbán Viktorhoz, és mivel nagyon úgy tűnik, hogy a miniszterelnöki főtanácsadó pozíciója megingathatatlan, Rogánt sem fogják félreállítani.
Azt se feledjük, hogy a mai Fideszben azok a közéleti celebek viszik a prímet, akik a politikai süketelés mellett magánéletükkel is felhívják magukra a figyelmet. Rogán (főként a felesége révén) azokon a magamutogató figurákon is túltesz, akik a megjelenésükkel igyekeznek ellensúlyozni szerény közéleti teljesítményüket, ezért eltüntetése igen nagy kavarodást okozna Fideszen innen és túl is. Tulajdonképpen Rogán nagyon ügyesen beépítette magát a bulvárvilágba is, így szinte meg sem lepődünk azon, hogy alvilági figurákkal is hírbe hozzák. Ő annak a szűknadrágos, pragmatikus, egyben gátlástalan politikusi generációnak a mintapéldánya, akire a jelenlegi fidelitaszosok felnéznek, így erősebb a pozíciója a párton belül, mint azt első ránézésre gondolnánk.
Fotó: 24.hu
Mivel azonban házon belül jóval többet tudnak róla, mint a bíróság vagy az ellenzék együttvéve, igen könnyen zsarolható is, ezért nem lennénk meglepve, ha Orbán Viktor sakkjátszmájában nem egy egyszerű gyalog szerepét töltené be. A miniszterelnök számára ugyanis ideális lenne a jövőben egy olyan helyettes, akit tökéletesen a markában tud tartani, ami jelenleg sem Lázár Jánosról sem Varga Mihályról nem mondható el. Ahogy egy dakota közmondás fogalmaz: „Ha szorosan fogod a gyeplőt, nem száguld úgy a ló, de legalább arra megy, amerre te szeretnéd.”